Dag 2020

2020 Was een jaar van thuis zijn (en al begin ik dit jaarlijkse logje altijd met dit zinnetje, hoe had ik ooit kunnen weten dat dit jaar écht een jaar van vooral thuis zijn zou worden), liefde, Ova, Saar, Mr. T, Ova Haar Lief, werken, mensen ontmoeten, verjaardagen, missen, stemmingmakerij, het nieuws dat onze CdK vertrekt en een paar maanden later het nieuws dat een heel goede bekende de nieuwe CdK wordt (hoe tof!), ‘Wij zijn de politiek’ lezen: mooi boek met rake woorden, aan het begin van het jaar nog denken dat er veel grote feesten zullen zijn dit jaar (waaronder het onze) maar helaas, helaas, iets met een virus in Wuhan en wat later in Italië, gedoe met Saar en een ‘vriendin’, The Handmaids Tail & Outlander, Ova die een prachtige prijs wint met haar afstudeeropdracht, carnaval, Youseum, mijn moeder 75 jaar, op 1 maart bloggen dat er in huis een virus rondwaart want allemaal zwak, ziek en misselijk, twee jonge meiden uit ons dorp die na hun moeder vorig jaar ook nog hun vader verliezen, bloed geven, heel veel prachtige boeken, een enkel minder boek, corona, persconferenties, 1½ meter, handen wassen, niezen in je elleboog, intelligente lockdown, saamhorigheid, wonen in het epicentrum van de uitbraak, heel veel overleden mensen (in onze gemeente een oversterfte van 245 mensen!), heel veel zieke mensen, zorgen om de mensen waar we van houden, veel minder theater en bioscoop, maar een keer of acht rikken, een overleden schoonvader, 50 en voor altijd 96, geen Sarah-feest, vier weken thuisquarantaine voor Mr. T., aanpassen, een sollicitatie als BABS (en dat uiteindelijk niet mogen gaan doen), na vier weken een groepsknuffel, veertien jaar bloggen, Suske en Wiske, verandering, soms positief, soms negatief, 24 jaar samenwonen, opvliegers, een geannuleerd groot feest, 10 jaar getrouwd zijn, Candy Crush, Trivia Crack en talloze spelletjes WordFeud, De Pest lezen, thuiswerken, thuis onderwijs, thuis afstuderen, een aflevering over Kruispunt vanuit het epicentrum, door het jaar heen fantastisch rake columns lezen en die regelmatig op mijn blog zetten omdat ik het echt niet beter zou kunnen verwoorden, my first rösti, een nieuwe gele bank, een bijzondere lintjesregen, geen reünie gedecoreerden, een alternatief voor dodenherdenking, een indrukwekkende dodenherdenking op een lege dam, een zieke vriendin en later in december nog een zieke vriendin, Saar 15 jaar en dat op heel gescheiden schaal vieren, vele rondjes op de hometrainer, nog steeds netwerken, ontelbaar veel kilometers wandelen (op 28 december stond de teller op 2.759,4 dus ik denk dat ik uiteindelijk op ongeveer 2.780 kilometer uit zal komen), Facebook, Instagram en LinkedIn, een heuse influencer blijken op facebook als je post meer dan 1300 keer gedeeld wordt, ongelooflijk veel gebruik maken van onze superfijne veranda, nieuwe taak als consul oorlogsgraven, een ontplofte e-reader, gewoon ontieglijk blij zijn met dagen waarop je je ouders weer een keer ziet voor wat langere tijd, Ova afgestudeerd, dat gelukkig wel kunnen vieren met een heerlijk avondvullend sterrendiner, Saar die met vriendinnen op een heuse camping gaat kamperen, zandsculpturen, happen & trappen met m’n ouders, broer en schoonzus en dat op de enige regendag in juli, spullen verdelen, geen Frankrijjk, wel Ermelo en Mechelen, Ova naar Kroatië en dan vanwege code oranje halverwege naar huis moeten, talloze geannuleerde theaterkaartjes, kritische fout, 15 augustus 1945-15 augustus 2020, de garage wit schilderen, met Ova naar Hulst, Mr. T. 54 jaar, Ova 21 met helaas geen 21-diner en een feestje op heel bescheiden schaal, vernoemingsceremonie, in september toch wat herdenkingsactiviteiten, een rondleiding organiseren voor de ambassadeur, oplopende besmettingscijfers, een verzuipende zorg, kortere lontjes, viruswappies, tweede golf, plasma doneren, Ova die druk solliciteert, steeds op gesprek mag maar dat het (door verschillende omstandigheden) nog niet tot een baan in haar vakgebied geleid heeft, de podcast ontdekken, stoppen als secretaris van een vrouwenvereniging (heel goed besluit!), blijdschap, lief, leed, weemoed, dankbaarheid, vele goede dingen, geannuleerde vriendendagen, thuiswerken, nauwelijks sociale contacten, maar wel een heerlijk weekend naar Texel met Mr. T., Ova, Saar en Ova Haar Lief, een dagje Amsterdam, Verzetsmuseum, Klompenpaden, een nieuwe klas voor Saar die inmiddels in 4 HAVO zit, die haar klas niet echt supertof vindt, maar die inmiddels wel een heel leuke groep meiden om zich heen verzameld heeft, nog steeds aan mezelf merken dat ik steeds anders in het leven kom te staan, dat ik dat over het algemeen erg fijn vind, drie zieke vriendinnen inmiddels, een oud-collega waarmee ik nog veel contact heb met een burnout, ontdekken dat je het algemene beschavingsniveau van je landgenoten toch zeer discutabel vind terwijl je tegelijkertijd in je eigen kring geen echte vreemde zaken of excessen ontdekt, een krantje uit 1970, talkshows en actualiteitenprogramma’s die nog maar een onderwerp schijnen te brengen, ‘experts’ die hun zegje maar wat graag willen doen, 75 jaar VN, pijn aan mijn achterhoofd, tenniselleboog, fysio, zorgen, met vrij grote regelmaat frustrerende gesprekken met Saar voeren, die gaan inmiddels ook regelmatig over alcohol, wanneer landt nou ‘ns wat we zeggen?, lachen, thuiswerken en dat zo beu zijn, geniva leren spelen en talloze potjes Carcassonne, poetsen (blergh), nauwelijks uit eten, een geannuleerde reis naar Auschwitz, 26 jaar samen, vuurwerkverbod, heerlijke nieuwe recepten gekookt, een airfryer kopen, ‘Guus kom naar huus’, ‘Niemand heeft het recht niet beledigd te worden’, aan twee boeken meewerken en mijn naam vermeld zien staan in het ‘dank je wel rijtje’, op het werk een spotifylijst opstarten, Appelhof boeken voor Saar, een heerlijk avondje, helaas nog altijd pijn in het lijf, extreem veel Koninklijke onderscheidingen die allemaal op een bijzondere manier uitgereikt moesten worden, één jeugdlintje, geen kersttradities, mijn teen ongelooflijk hard stoten en daardoor sinds 18 december niet goed kunnen wandelen, een bonus krijgen, op het werk aandacht besteden aan de coronacrisis, Top 2000, dromen, ouders die het nieuwe jaar starten in quarantaine vanwege positief geteste broer/buurman, domweg gelukkig in de …straat en nog heel veel meer.

2021 … here we come!

9 gedachten over “Dag 2020

  1. Eruit dat 2020. Op naar 2021. We zijn eraan toe en zijn er klaar voor.
    Veel licht, liefs en gezondheid voor jou en allen die je lief zijn ♥

  2. Het was voor jullie echt een jaar met ups en downs. Wel mooi om te lezen dat er in dit pittige jaar ook zeker lichtpuntjes waren. Ik wens je heel veel geluk voor het nieuwe jaar!

  3. Volgens mij is ‘intens’ wel een woord dat past bij jouw jaar. Ik wens je een fijne jaarwisseling en een mooi 2021.

Reacties zijn gesloten.